Wiadomości

Chciałbym pokrótce przedstawić dramat mego życia poświęconego dziełu Intronizacji Jezusa Króla w naszym Narodzie. Od kilkunastu lat władze duchowne zmuszały mnie, bym zaparł się Jezusa Króla i bym wraz z narodem Izraelskim wybrał Barabasza, tak jak to uczyniły one na fali soborowych przemian.
czerwiec 2007 |  więcej »

Trybunał ustanowiony z chwilą otwarcia procesu S.B. Rozalii Celakówny w dniu 5 listopada 1996 r., kierowany przez Delegata Ordynariusza, ks. prof. Stefana Ryłko, przy hojnej pomocy Biura Postulacji S.B. Rozalii Celakówny zakończył swe prace procesowe w sierpniu 2000 r. W ich wyniku powstało 18 pakietów dokumentów gotowych do wysłania do Kongregacji ds. Świętych w Rzymie. Wysyłkę dokumentów do Rzymu musiała wszak poprzedzić ostatnia, uroczysta sesja procesowa, w czasie której Ordynariusz miejsca składa swój podpis pod dokumentem zamykającym dochodzenie kanoniczne na terenie diecezji w sprawie życia, cnót i opinii świętości zmarłej 13 września 1944 r. S.B. Rozalii Celakówny. To właśnie na ten kardynalski podpis dokumenty czekały 7 lat w Biurze Postulacji S.B. Rozalii Celakówny w Szczyglicach.
kwiecień 2007 |  więcej »

Z radością informujemy, że w dniu 17.04.2007 r. proces kanonizacyjny S.B. Rozalii Celakówny na szczeblu diecezjalnym został zakończony przez Jego Eminencję Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza. W uroczystości zakończenia uczestniczyli m.in. przedstawiciele Fundacji Serca Jezusa: Barbara Pasternak (Przewodnicząca Zarządu), Józef Kurecki (Przewodniczący Rady), Michał Zmuda (Członek Rady) oraz przedstawiciele Biura Postulacji S.B. Rozalii Celakówny: Ewa Wieczorek (Postulator) i Marta Majewska (Notariusz).
kwiecień 2007 |  więcej »

Serdecznie polecamy najnowszą pozycję "Służebnica Boża Rozalia Celakówna - życie i misja", napisaną przez p. Ewę Wieczorek, Postulator w procesie kanonizacyjnym S.B. Rozalii Celakówny.
sierpień 2006 |  więcej »

Informujemy, że w miejsce dotychczasowego Postulatora, p. Sylwii Kaczmarek, która wstąpiła do zgromadzenia zakonnego, w dniu 7 października 2005 r. została mianowana Postulatorem p. Ewa Wieczorek, delegowana do tej funkcji przez Fundację Serca Jezusa, Powoda w procesie kanonizacyjnym S.B. Rozalii Celakówny.
październik 2005 |  więcej »

1 2 3
© 2002-2009 Fundacja Serca Jezusa
Publikowanie materiałów zamieszczonych na stronie wyłącznie za zgodą Fundacji