Wiadomości

Zamknięcie procesu kanonizacyjnego S.B. Rozalii Celakówny na szczeblu diecezjalnym:
Z radością informujemy, że w dniu 17.04.2007 r. proces kanonizacyjny S.B. Rozalii Celakówny na szczeblu diecezjalnym został zakończony przez Jego Eminencję Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza. W uroczystości zakończenia uczestniczyli m.in. przedstawiciele Fundacji Serca Jezusa: Barbara Pasternak (Przewodnicząca Zarządu), Józef Kurecki (Przewodniczący Rady), Michał Zmuda (Członek Rady) oraz przedstawiciele Biura Postulacji S.B. Rozalii Celakówny: Ewa Wieczorek (Postulator) i Marta Majewska (Notariusz).

Ksiądz Kardynał podziękował zarówno Fundacji Serca Jezusa - powodowi w procesie, jak również pani Ewie Wieczorek - Postulator - prowadzącej dotychczas Biuro Postulacji za wypełnienie swoich zadań.

Po zamknięciu procesu Kuria Krakowska przekaże zebrane, zapieczętowane dokumenty do Rzymu, gdzie proces będzie dalej prowadzony w Kongregacji ds. Świętych.

Z chwilą zamknięcia procesu kanonizacyjnego na szczeblu diecezjalnym ulegają wygaszeniu dotychczas sprawowane funkcje kanonicznie ustanowionego Powoda i Postulatora, o czym Ksiądz Kardynał poinformował przedstawicieli Fundacji Serca Jezusa oraz Postulatora panią Ewę Wieczorek. W związku z tym uprzejmie informujemy, że z dniem 17.04.2007 r. Biuro Postulacji S.B. Rozalii Celakówny, ul. R. Celakówny 11, Szczyglice, 32-083 Balice zaprzestaje prowadzenia swojej dotychczasowej działalności.

Wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do szczęśliwego zakończenia procesu S.B. Rozalii na etapie diecezjalnym serdecznie dziękujemy.

Fundacja Serca Jezusa - Powód w procesie kanonizacyjnym
Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny na szczeblu diecezjalnym


Kraków, 18 kwietnia 2007 r.

« wszystkie wiadomości | kwiecień 2007
© 2002-2009 Fundacja Serca Jezusa
Publikowanie materiałów zamieszczonych na stronie wyłącznie za zgodą Fundacji