Wiadomości

60. rocznica śmierci S.B. Rozalii Celakówny:
Z okazji 60. rocznicy śmierci S.B. Rozalii Celakówny jej Biuro Postulacji wraz ze Stowarzyszeniem "Róża" oraz Fundacją Serca Jezusa powołało do istnienia Dzieło Intronizacji Jezusa Króla Polski. Wymienione podmioty erygujące to dzieło angażują się czynnie w szerzenie misji Rózi i ściśle współpracują w tym zakresie z Biurem Postulacji.

Patronat duchowy nad tym nowym dziełem powołanym do koordynacji działań intronizacyjnych objął ks. Tadeusz Kiersztyn.

W dniu 13 września obchodziliśmy 60. rocznicę śmierci S.B. Rozalii Celakówny. Z tej okazji pracownicy Biura Postulacji złożyli na grobie Rózi piękną wiązankę kwiatów wykonaną z 60. białych róż (zdjęcie»). Przy grobie Rózi w asyście licznego grona Jej przyjaciół odmówiono różaniec w intencji zakończenia procesu (zdjęcie»). Całość obchodów 60. rocznicy śmierci Rózi w dniu 13. września uwieńczyła uroczysta Eucharystia odprawiona w Bazylice Serca Jezusa przy ul. Kopernika w Krakowie. Msza św. zgromadziła licznych wiernych, a celebrowało ją pięciu kapłanów (zdjęcie»).

Na grobie Rózi jeszcze wiele dni po 13 września zjawiały się pielgrzymki, paliły się wciąż nowe znicze i stały świeże kwiaty. Cieszymy się, że Rozalia ma tylu wiernych przyjaciół, którzy swoimi modlitwami i działaniami wspierają Dzieło Intronizacji i sprawę wyniesienia jej na ołtarze. Bogu niech będą dzięki!

Galeria zdjęć z obchodów 60. rocznicy śmierci S.B. Rozalii Celakówny »

« wszystkie wiadomości | październik 2004
© 2002-2009 Fundacja Serca Jezusa
Publikowanie materiałów zamieszczonych na stronie wyłącznie za zgodą Fundacji